Zkouška z dospělosti? Spíše zkouška zodpovědnosti.

Maturita je podle některých lehká, podle některých normální a pro některé nepřekonatelná překážka. Ať už si o ní myslíte, co chcete, je dobré ji nepodcenit. Nedoufat v to, že se naučíte deset otázek ze třiceti a jednu z nich si určitě vytáhnete. Nepřečíst ani jednu knihu a říct si, že u komise stejně nakonec každý něco vymyslí. Maturita je u vysokých škol podmínkou k přijetí, tudíž není radno ji pokoušet a věnovat jí až večer před zkouškou.

maturitní šerpy
Jak se učit?

Učit byste se měli zhruba ve chvíli, kdy máte po maturitním plese. Po tomto dni už se nemůžete doma vymlouvat na to, že zařizujete skleničky, šerpy a šaty, jelikož vše už bude dávnou Vámi a nic Vás neomluví. Pokud jste maturitu brali vážně, rozhodně je dobré začít s četbou. Pečlivě přečtěte každou knihu, kterou si k maturitě berete už klidně o prázdninách po třetím ročníku. Budete mít pak volno a navíc budete o sto procent klidnější u zkoušky z češtiny, jelikož pokud danou knihu opravdu přečtete, nemůže se stát, že si nevzpomenete.
složení maturity
Každý svůj maturitní předmět si rozdělte na části, řekněte si, že se každý měsíc od listopadu naučíte třicet otázek. To znamená každý den jednu. Krásně zvládnete projít každou zvlášť a ještě Vám zbude měsíc na kompletní zopakování.
Používejte zvýrazňovače, fixy, lepítka a mějte ve všem systém. Určitě nechcete, aby se Vám jednoho krásného dne někam zatoulala celá složka s vypracovanými otázkami na chemii. Tím míříme i k tomu, že vypracované otázky nedávejte z ruky! Minimálně do doby, kdy z daného předmětu nebudete mít odmaturováno. Jelikož se může lehce stát, že si je někdo všechny ofotí a už Vám je nevrátí, protože je omylem či naschvál ztratí.
Přejeme hodně štěstí a pevnou ruku při losování otázek! A nebojte se ničeho a nikoho, zvládli to nakonec všichni!

Posted in Nezařazené