Zaměřte se na teplotu bazénové vody

Aby pro nás bylo koupání příjemné, tak musíme rozhodně sledovat teplotu vody. Její ohřev můžeme vyřešit ekologicky, a to za pomocí moderní fotovoltaiky.

Zaměřte se na teplotu bazénové vody

Snadné měření

Mít doma vlastní bazén je rozhodně velká výhoda, protože tu máme soukromí a můžeme si do něj skočit kdykoliv se nám zachce. Na druhou stranu je to také starost, protože stojatá voda jen tak v přírodě začne být plná nečistot a zelených organismů. Kromě filtrace a bazénové chemie je rozhodující také teplota vody, protože když je moc studená, tak to není pro každého.

dřevěný teploměr

Vždy bychom měli mít možnost snadno teplotu zjistit, než do vody vlezeme, a proto se prodávají všemožné teploměry do bazénu. Prvním typem je ponorný, kdy máme provázek třeba na šňůrce a potom jej vytáhneme a podíváme se. Dalším druhém je plovoucí, u kterého nahoře plave třeba kačenka a pod ním je samotné tělo teploměru. Samozřejmě tu jde hlavně o typ používání a design, ovšem důležité je pro nás, aby hlavně správně fungoval. Vhodná teplota pro koupání je zhruba 27 stupňů, přičemž každému vyhovuje trochu jiná teplota

Ekologický ohřev

Největší problém s teplotou voda je ten, že když nám třeba nesvítí sluníčko, nebo je zrovna chladnější den, tak je studená a mnohdy se v ní nedá koupat. Proto e dobré mít zajištěný ohřev, protože díky němu se nám pěkně koupací sezóna prodlouží a bazén si užijeme ještě více, i když zrovna nebude ideální počasí. Ohřev bazénu fotovoltaikou Elektrocentraly je dobré ekologické řešení, protože využíváme slunečních paprsků.

rozdílné teploty

Ohřívače se dělí podle výkonu, což záleží na velkosti Vašeho bazénu, kterou tedy musíme znát, abychom si vybrali dostačující výkon. Nákupem to nekončí, protože potom si musíme nechat vše odborně zapojit, aby celý systém správně fungoval. Vstupní investice je sice docela dost vysoká, ovšem potom čerpáme zdarma energii ze sluníčka a koupání si užijeme mnohem více, takže pokud bazén používáte často, tak se Vám jistě tento typ ohřevu vyplatí. Nemusíte se bát životnosti, protože fotovoltaika je dnes na vyspělé úrovni.