Jaký je nejlepší materiál matrace právě pro vás?

Je naprosto normální, že si vybíráte svou matraci podle její ceny, vzhledu či dostupnosti. Měli byste se ale dívat i na něco jiného, a to je její materiál. Když si vyberete matraci vyrobenou z materiálu, který bude vašemu tělu nejvíce vyhovovat, tak si užijete mnohem lepšího spánku, protože protože se vaší páteři dostane dostatečné podpory a spánek nebude nepohodlný. Z jakých materiálů ale můžete vlastně vybírat?

Molitan

Molitan je nejznámější a nejlevnější variantou, kterou můžete na trhu najít. Zároveň je ale také nejméně kvalitní, nevydrží vám dlouho a nepřinese vašemu tělu potřebnou oporu. Pokud ho budete v matraci chtít, tak by měl být speciálně upraven tak, aby více dýchal a měl by být také kombinován s dalšími, kvalitnějšími materiály.

Pružiny

S pružinami má mnoho lidí spojený příšerný spánek. V dnešní době se ovšem používají tzv. taštičkové pružiny, jejichž pouzdra zajišťují tichost použitých pružin. Velkou výhodou je dlouhá životnost a dokonalá podpora těla, zejména vaší páteře. Pružiny se vám totiž úžasně přizpůsobí, ale zároveň jsou dostatečně pevné pro správnou podporu páteře.

Líná pěna

Líná pěna je moderním a nepříliš ekologickým materiálem, který v sedmdesátých letech minulého století vyvinula NASA. Kromě astronautů ji ovšem začali používat i výrobci matrací. Tento materiál je nejlepší pro seniory, nebo jedince po operaci, protože nezpůsobuje žádné proleženiny. Nicméně odborníci ji pro denní použití nedoporučují, jelikož neumožňuje tělu, aby se během spánku přirozeně pohybovalo a zároveň nedokáže správně odvádět vlhkost. Skvělým kompromisem pro použití líné pěny na matraci pro každodenní použití je asi 3 cm podložka z líné pěny, která se umístí na vršek matrace.

Přírodní materiály

Takové matrace jsou nejen nejpřírodnější, ale také nejkvalitnější a nejvhodnější pro vaše tělo. Tuhost zajišťuje například kokosové či bambusové vlákno, měkkost naopak bavlna či len. Nejlepší variantou je několik přírodních materiálů v alespoň pěti vrstvách, které zajistí optimální tuhost i měkkost. O tento druh matrace je zapotřebí více pečovat a skutečně ji pravidelně obracet, což by se mohlo zdát jako nevýhoda, ale vzhledem k tomu, že doba životnosti je 20 let a více, tak to zas takovou nevýhodou není a péče o přírodní materiály se vám skutečně vyplatí.

Posted in Nezařazené