Úklid s rodinou

Určitě by chtěl mít každý čistou domácnost, kde se opětovně rád vrací. Vůně, která se nese celým vaším bydlením je pro vás totiž relaxace a vy jste nadmíru spokojeni. Ale abychom takovou domácnost měli, tak se o ní musíme pečlivě starat. Tím mám namysli pravidelný úklid. Máte v úklidu nějaký systém? Nebo třeba dny, ve kterých váš pravidelný úklid probíhá? Nebo jen prostě uklízíte až je to potřeba? 

Úklid můžete mít i časově nenároční třeba 20 minut každý den. Jako jsou rozházené věci uklidit na své místo tam kam patří, utřít prach když je tedy potřeba, vyklidit myčku, vysát nebo zametat. Hodit prádlo do pračky. Schválně si zkuste změřit jak dlouho vám takový menší, rychlí úklid bude trvat a budete se sami divit, že to opravdu nezabere půl dne, pokud tedy děláte úklid pravidelně každý den. Taky si úkoly můžete rozdělit do určitých dnů. Pokud máte děti, které jsou už po měrně větší, nebojte se zapojit i ty do úklidu. Někdy se to prostě naučit musí a vést je k pořádku od malička je opravdu důležité, taky jednou budou mít svoji domácnost o kterou budou s láskou pečovat. 

úklid

Na internetu můžete dohledat spousty návodů jak by mohl váš úklid probíhat. Najdete v nich systém, s kterým si můžete ušetřit čas a stres, který vám při všech aktivitách probíhá. Najdete zde bod po bodu co máte přesně uklidit a tak nezapomenete na nic a uvidíte, že dokonce i víkend budete mít volný k tomu aby jste ho trávila se svou rodinou a ne jako uklízečka v domácnosti. Protože náš čas je drahý a proto by jsme ho neměli trávit pouze jen úklidem.

úklid s dětmi

Do domácích pracích se může opravdu zapojit celá rodina. Můžete si takhle rozdělit jednoduché úkoly, které musíte splnit. Najděte motivaci k uskutečnění plánu. Třeba například víkendové výlety. Asi není dobré za domácí práce odměňovat děti penězi, i když už jsem se setkala s mnoha případy kdy to takhle v rodinách funguje, budiž, ale i taková drobnost by neměla přerůst přes hlavu a brát se s mírou. Svou domácnost nebo děti uklízejí pro to aby se tam cítili lépe a né proto aby dostávali kapesné.