Proč si pořídit vířivku?

Vířivka, vířivý bazén, jacuzzi, whirlpool, spa nebo hot tub je označení pro speciální vanu, která díky vstřikovacímu systému, cirkulaci vzduchu a tlakové vody umožňuje masážní a relaxační koupele. Svých zastánců má pěknou řádku, což můžeme často pozorovat v různých spa zařízeních či wellness centrech. Zde, pokud není na objednávku, je často velmi těžké se dostat. Obzvláště tehdy, když jste ve skupině po třech a více.

bathroom-4032529_1280

Pokud tedy máte dostatek financí, můžete začít uvažovat o pořízení vlastního kousku. Pokud patříte mezi opravdu velké nadšence, zcela jistě se vám vyplatí. Samozřejmě, že vlastnění nějaké věci s sebou přináší jisté povinnosti. Jedná se především o čištění vířivky, které ne vždy bývá věcí úplně jednoduchou. Je třeba volit výhradně chemické přípravky určené pro tento typ van, jinak snadno může dojít k poškození. Pokud ji navíc máte na zahradě, musíte myslet také na zazimování. O provozních nákladech se ani nezmiňujeme…

aqua-21491_1280

Přes to všechno, ale stále zůstává spousta důvodů, proč si vířivku pořídit:

  • Relax
  • Soukromí

Jeden z hlavních důvodů, který hovoří pro pořízení. Nemusíte se o vanu s nikým dělit (a už vůbec ne se zcela neznámými lidmi), nemusíte čekat frontu a koupel si můžete dopřát kdykoli si vzpomenete. Na druhou stranu můžete koupelí ozvláštnit zahradní párty nebo potěšit rodinu.

  • Pomáhá odbourávat stres

Kromě zážitkových důvodů, je třeba zmínit také ty zdravotní. Je dokázáno, že pobyt ve whirlpoolu působí proti stresu, pomáhá při poruchách spánku, bolestech hlavy či depresi.

  • Hydroterapie

Neboli jakási forma vodní masáže pomůže od bolavých zad, nohou nebo jiných částí těla. Teplo vody a její proudění způsobuje úlevu od bolesti, podobně jako klasická masáž.

  • Atmosféra

Pokud jste více duchovně či esotericky vybavení, můžete si upravit atmosféru dle svých představ: vonné tyčinky, svíčky, dekorace, hudba, vůně do koupele, tlumená světla.

  • Nehledě na počasí

Pokud máte vířivku venku, zcela jistě vyzkoušíte koupel v zimě – kolem vás sníh, vy pěkně v teplíčku v plavkách (nebo bez nich)… Sen snad každého nadšence pro tyto koupele se může snadno stát skutečností.