Proč je na většině akcí nezbytný moderátor?

Mnoho lidí se chodí rádo bavit na nejrůznější akce. Mohou to být pouhé zábavy, nebo i plesy, bály či koncerty. Existují i akce pro děti, které se pořádají například u příležitosti dětského dne. Avšak ať už se jedná o kteroukoliv z nich, jedno mají společné: nikdy na nich nechybí moderátor.

 

V podstatě se jedná o člověka, který nás celou akcí provází. Říká nám, co bude nyní následovat, čte nejrůznější oznámení, pomáhá nám se zorientovat. Je tedy jasné, že se jedná o veskrze užitečnou osobu.

 

moderator1

 

Mnohdy se však můžeme ptát, zda je skutečně tak nezbytný. Vezměme si například klasickou zábavu, kde se zkrátka jen hraje jedna písnička za druhou. K čemu zde vlastně je? Lidé přece mohou tancovat i bez jeho pobízení, stejně jako poslouchat hudbu, pokud budou chtít.

 

Problém je, že právě na moderátorovi často visí úspěch celé akce. Jeho hlavním úkolem je totiž udržet pozornost lidí po celou dobu, a navodit patřičnou náladu. Také má za cíl přesvědčit i ty méně ochotné ke spolupráci, například je přimět tancovat.

 

moderator2

 

Je prokázáno, že akce, na kterých je dobrý moderátor, jsou úspěšnější než ty, které mají špatného, nebo rovnou žádného. Právě on velkou měrou určuje, jak moc se lidé budou bavit. A je jasné, že pokud bude daná akce úspěšná, pak je pravděpodobné, že lidé navštíví i další podniky daného pořadatele.

 

Samozřejmě o svých dojmech také řeknou svým příbuzným a přátelům. A pokud se jim tam líbí, pak je možné, že je přesvědčí, aby podobný podnik navštívili také. To znamená vyšší počet prodaných lístků a tím pádem i vyšší zisk. A to je něco, co každý pořadatel chce.

 

Je tedy jasné, že na moderátorovi toho závisí opravdu hodně. Proto se skutečně nevyplatí podceňovat jeho výběr. Věřte totiž, že pokud na něm budete šetřit, nakonec přijdete o více peněz, než kolik jste ušetřili. A to rozhodně není něco, co bychom chtěli.