Prázdniny si žádají rodičovskou kreativitu!

Na prázdniny se děti každým rokem neskutečně těší, rodiče samozřejmě už o poznání méně. Je to totiž doba plná stresu, jak děti zabavit a zbavit je přebytečné energie, aby večer ulehly do postele a v mžiku usnuly. Mnoho dětí tak tráví volný čas na zahradě, chatě nebo chalupě, zkrátka na čerstvém vzduchu. O to důležitější je, aby na ní měly k dispozici věci, se kterými se snadno zabaví.

Děti mají dostatek fantazie a tak se vesměs dokáží zabavit samy. Stačí tak vlastně pár maličkostí, které udělají zahradu lákavější, a děti celý den neuvidíte.

zahradní tee-pee

Letní klasika v podobě bazénových radovánek

Zahradní bazény jsou v posledních letech už téměř samozřejmostí většiny zahrad. Pokud však vaše děti ještě nedorostly do věku, kdy by se mohly bezstarostně v bazénu vydovádět, nevadí. Pořiďte jim malý nafukovací bazének, hračky do vody a máte vystaráno. Pro děti zábava na několik hodin, pro vás zasloužené volno a relaxace.

Stan nebo tee-pee

Chcete, aby děti trávily čas venku, ale zároveň je chránit před prudkým sluncem? Řešení je vcelku jednoduché, postavte jim na zahradě menší dětský stan nebo vzdušné tee-pee. Ty jsou doslova hitem poslední sezóny. Postavit se dají nejenom na zahradě, ale třeba i v dětském pokoji.

dítě na trampolíně

Děti v takovém úkrytu klidně zůstanou celý den a budou si v něm nerušeně hrát. Pokud jim navíc pořídíte do takového doupěte ještě další hračky a rekvizity, s největší pravděpodobností o nich nebudete celý den vědět. Pamatujete si, jak jsme si jako malé děti hráli na indiány? Dnešní děti tuto hru stále rádi praktikují a interiér tee-pee k tomu přímo vybízí.

Kdo doskočí výš?

Další skvělou venkovní aktivitou je skákání na trampolíně. Trampolína 366 nabízí ideální velikost skákací plochy, kterou rádi využijí nejenom malí, ale i velcí. Navíc skákání podporuje fyzickou kondici, která je pro zdravý vývoj dětí velmi důležitá.