Podlaha do interiéru

Výběr podlahové krytiny by měl brát v potaz typ místnosti a frekvenci užívání, kde se bude podlaha nacházet.
ü  Jiná podlaha je vhodná do vlhkých prostor.
ü  Další zase do místností s vyšším stupněm zátěže.
Volíme-li podlahovou krytinu do kuchyně, je na místě praktičnost. Podlaha by měla být odolná vůči kapalinám, nárazům a měla by být hřejivá.
příborník v jídelně

Dřevěná podlaha

Dřevěné podlahy jsou jedinečné, neboť jako přírodní materiál dodávají interiéru neopakovatelnou a přívětivou atmosféru. Svým vzhledem dodávají interiéru místnosti útulnost a eleganci zároveň. Mimoto jsou příjemné na dotyk i při chůzi naboso. Velikou předností těchto dřevěných podlahových krytin je rovněž jejich hřejivost.
ü  Jejich nevýhodou je však jejich měkkost, jsou proto náchylnější k opotřebení. Při správné péči si ale dřevěné podlahy zachovávají svůj vzhled a vydrží i několik desítek let. Dřevěné podlahy jsou vhodné pro všechny obývané části interiéru. V kuchyních jsou ale náchylnější na poškození, či na vlhkost. Pokud si zvolíte dřevěné podlahové krytiny, vybírejte takové, které jsou kvalitní značky a z tvrdších dřevin.

Vinylová podlaha

Tyto vinylové podlahy jsou symbolem moderny. Jsou současným interiérovým trendem. Výhodou vinylových podlahových krytin je jejich schopnost věrně napodobit dřevo, anebo kámen, ale také jejich voděodolnost. Navíc jsou vinylové podlahy rozměrově stálé a trvanlivé. Vinylové podlahy jsou tak vhodnou pokládkou jak do obývacích částí interiéru, tak do kuchyní.
ü  Vinylová podlahová krytina je však na chůzi o něco tvrdší, než dřevěná a je také poněkud chladnější.
schody za gaučem

Laminátová podlaha

Alternativou k podlahám jsou podlahy z laminátové pokládky. Laminátové podlahy jsou trvanlivé, žáruvzdorné a rovněž odolné vůči běžnému užívání. U laminátových podlah je však třeba dát pozor na nejlevnější typy pokládek, jež nemusí mít všechny garantované vlastnosti. Ve standardní kvalitě jsou ale stále žádanou a oblíbenou podlahovou krytinou.

Posted in Nezařazené