Malované kredence

Kredence bývaly běžnou součástí kuchyní a jídelen našich prababiček, nyní je vystřídaly moderní kuchyňské linky. Přesto se znovu dostávají na výsluní a skvěle ozvláštní interiér jako za dávných časů.

Co je vlastně kredenc svetpokladu.cz?

Kredenc je větší kus nábytku skládající se z několika komor. Dole jsou skřínky zavírané na dvířka, kde se uchovávají hrnce, pánve a pekáče. Nad skříňkami se nacházejí zásuvky, kam se ukládají příbory, ostré nože, vařečky, a podobně. Nad zásuvkami se nabízí malý odkládací prostor. Pak už zbývá pouze horní nástavec, který je mělčí a disponuje policemi za většinou prosklenými dvířky. Police však mohou být i otevřené nebo zde mohou být i menší šuplíčky. Do horního nástavce se dává svátečnější nádobí jako šálky, talíře nebo třeba sklenice, a to proto, že je na očích a každý může obdivovat honosnější jídelní nebo čajový servis, i když se právě nepoužívá.

velká bílá kredenc

Původní kredence byly velice pestře malované (nejčastěji se vyobrazovaly květiny) a dřevo bylo zdobně vyřezáváno.

Kredence a současnost

Dlouhodobě jsou dnešní trendy orientované spíše k návratu ke všemu dobrému z minulosti. A tím se dostáváme i ke kredencím. K dostání jsou kredence ve všech možných provedení, velikostech a stylech. Pokud stojíte o klasickou malovanou venkovskou či selskou kredenc, určitě zavítejte na náš web, kde zaručeně najdete, co hledáte.

modrá menší kredenc

Zde jsou všechny kredence vyráběny klasickou truhlářskou ruční prací. Malby jsou tradičně malovány štětcem a temperovými nebo vodovými barvami. Konečný výrobek je zalakován kvalitním ekologickým lakem, aby sloužil desítky let. Další výhodou je, že kredenc dostanete již ve smontovaném stavu. Tudíž vám odpadne někdy až příliš zdlouhavá manuální práce a můžete se ihned naplno těšit z krásného praktického a jedinečného kousku, který vám svým dřevem, ze kterého je vyroben, provoní domov či venkovské sídlo.