Jsou levné trampolíny skutečně tím nejlepším řešením?

Skákání na trampolíně patří k oblíbeným zábavám nejen dětí. A není divu. Můžeme tak vyskočit podstatně výš, než bychom dokázali vlastními silami. Navíc nám umožní ve vzduchu provádět nejrůznější kousky, které bychom jinak nezvládli.

 

Je tedy jen pochopitelné, že si tohoto trendu všimli i výrobci a prodejci. Z tohoto důvodu již trampolíny nenalezneme pouze na poutích, ale můžeme si je běžně koupit v obchodech. Naše děti tak mohou skákat, kdykoliv se jim zachce. A to je rozhodně dobře.

 

trampolina2

 

Samozřejmě je otázkou, který z mnoha prodávaných typů bychom měli vybrat. Není pochyb o tom, že jedním z hlavních faktorů je zde cena. Toho jsou si vědomi i prodejci. I proto najdeme ve velkých obchodních řetězcích, jako je Tesco či Globus, jako sezónní zboží skutečně levné trampolíny. A faktem je, že se skutečně prodávají.

 

Jen málo lidí se však zamyslí nad tím, zda je to skutečně ta nejlepší možnost. Nízká cena totiž sebou přináší i několik nepěkných omezení.

 

Především je potřeba si uvědomit, že tento levný typ mívá opravdu malé rozměry. To jednak značně omezuje možnosti skákání, a navíc zvyšuje nebezpečí, že dítě dopadne mimo danou plochu. Jaké následky to může mít, není třeba říkat.

 

trampolina4

 

Navíc ani kvalita těchto produktů není zrovna nejlepší. To se projeví zejména při častém a pravidelném používání. Snadno se pak může stát, že se zde ulomí noha, či že praskne některý ze švů, který drží odrazovou plochu napnutou. Pokud na ní zrovna bude někdo skákat, je jasné, že nemusí vyváznout bez zranění.

 

I proto je v tomto případě podstatně lepší investovat sice do dražšího, ale zato kvalitnějšího modelu. Ten však ve velkých obchodech nenajdete. Raději navštivte některý specializovaný obchod, například se sportovními potřebami. Zde budete mít podstatně více štěstí. Přeci jen, jde zde o bezpečnost vašich dětí. A ta se penězi zaplatit rozhodně nedá.