Jen na lékařský předpis

Některé léky jsou pouze na lékařský předpis. Nemá to žádný jiný důvod, než že se jedná o ochranu lidí, kteří by si je bezmyšlenkovitě kupovali a tím si mohli závažně poškodit své zdraví. Farmaceutické firmy by jistě uvítali volný prodej všech svých léků, ale naštěstí tomu tak není.

Jedním z léků na předpis jsou antibiotika. Nikdo z nás totiž bez lékařského vyšetření nemůže vědět, jestli je jeho nemoc skutečně bakteriálního původu. Zneužívání antibiotik je závažný problém, který se lékaři snaží už dlouho řešit. Některé bakterie se totiž časem naučí, jak se dále množit a prospívat i s antibiotiky, jinak řečeno, antibiotika na ně nezaberou a vy budete i nadále nemocní. A tak dostanete další antibiotika na trochu jiném základu a v konečném důsledku si zcela rozhodíte střevní systém a mnoho dalšího, čemuž můžete částečně zabránit probiotiky.

pilulky

Pak tu máme skupinu léků, které nejsou přímo proti nemocem, ale stejně je třeba, aby vás předem prohlédl lékař. Mnoho žen si zahrává s léky, které odsouvají menstruaci. Kvůli dovolené nebo sportovním aktivitám. Tyhle léky jsou ale na lékařský předpis a mnohdy dokážou celý cyklus pěkně rozházet. Měl by je předepisovat lékař.

A muži? Který z nich ve věku kolem padesáti nezkoušel koupit viagru? A uvědomujete si, jaké riziko pro vaše zdraví to může být? Není nutné se stydět a nezajít si na lékařské vyšetření, vždyť milování patří k životu a s přibývajícím věkem problémy s erekcí také. Ale je potřeba, aby vás vyšetřil předem lékař. Klidně můžete vyhledat lékaře – muže, který bude mít, alespoň z vašeho pohledu, více pochopení.

pilulky

A největším problémem ohledně léků a doplňků stravy jsou steroidy. Kdo by o nich neslyšel. No možná ten, kdo nikdy netoužil mít svalnaté tělo a nikdy nebyl v posilovně. Steroidy jsou opravdu závažný problém pro mladé kluky, kteří si chtějí dopomoct k vypracovanému tělu nejen cvičením, ale i zakázanými steroidy.