Jak nezůstat na suchu

Bylo by tuze krásné, kdybychom měli my lidé vždy všechno, co potřebujeme nebo chceme mít. Kdyby tomu tak bylo, mohli bychom si totiž blaženě žít a nic by nám nescházelo, a to by bylo něco daleko lepšího, než v čem v běžném životě žít musíme.

Realita se prostě od onoho ideálu liší, a to často i diametrálně. Pomalu nikdo nemůže mít vše, co by si přál, a mnozí z nás dokonce nemívají třeba ani to, co je nutné mít, bez čeho je život v podstatě nepředstavitelný. A to proto, že si ne vždycky vyděláme tolik peněz, kolik bychom jich za své životní potřeby měli utratit.

US dolary

Finančně nám lidem prostě nejednou není přáno. Kolikrát se můžeme snažit třeba i sebevíc a stejně to k ničemu nevede, stejně nakonec zjistíme, že se musíme omezovat, respektive dokonce trpět nedostatkem!

A jak se takových dočasně panujících těžkostí zbavit? Jak dosáhnout toho, abychom měli nezbytné peníze i tehdy, když je nemáme a nedokážeme si dost rychle vydělat další? V takovém případě se to často zvládne jedině tak, že se vezme u některé finanční instituce půjčka.

slečna a dolary

Půjčka nám může teoreticky pomoci, když vlastní peníze scházejí. Díky ní získáme finanční prostředky navíc jimiž uhradíme to, co je uhradit třeba, a pak už stačí jenom takové peníze zase splatit.

Jenže co když nějaký ten finanční ústav usoudí, že nejsme dostatečně bonitní, tedy že neposkytujeme dostatečnou záruku, že všechno splatíme? Pak mívají žadatelé smůlu, která se jim lepí na paty často až do chvíle, než tito zjistí, že existuje i hypotéka na pozemek. Což je typ nebankovní půjčky, u které se dá uspět i tehdy, když je žadatel podle bank natolik pochybný, že je raději odmítán. Tady u nebankovní hypotéky totiž stačí zaručit se za splácení zástavou své nemovitosti, a člověku půjčí. A to třeba i hodně velké peníze s dlouhou dobou splatnosti a výhodnými úroky.

5/5 - (1 vote)
Posted in Www