Jak moc jste závislí na úklidu domácnosti?

Díváte se někdy na reality show Výměna manželek? Tam byste viděli, jaké jsou rozdíly v udržování domácnosti. Zatímco jedni denně čistí a leští a vysávají a stírají, druzí mají svůj domov jiný, volí raději pohotovější systém, který dává prostor i na jiné kreativnější činnosti, než na perfektní údržbu domácnosti. Je třeba, aby se každý ve svém domově cítil opravdu dobře.

domácnost

Pokud má manželský pár nastavenou prioritu, že nejdůležitější je udržovat sterilní čistotu a druhý pár si s nějakou extrémní čistotou hlavu neláme, raději tráví čas výlety, cestováním, nebo hraním s dětmi, myslím, že pokud v domácnosti není opravdu špína a nějaký nepořádek, tak je na tom opravdu lépe rodina, která své zájmy má různorodé, dává dětem čas i pro rozvoj osobnosti a zábavu. Ne vše stojí přece na každodenním gruntování a přiznejme se, jak často doma odtahujeme gauče, abychom za nimi vysáli, anebo vyhazujeme matraci, která je potřísněná třeba kapkou menstruační krve, za kterou žena prostě nemůže.  Je přeci důležité, aby domácnost byla harmonická, aby se v ní celá rodina cítila dobře a pohodlně, aby splňovala podmínky šťastného domova.

domácnost úklid

Vždyť v málokteré domácnosti přiloží ruku k dílu i muž, většina práce je na ženě, a pokud není v domácnosti a pracuje, stará se o děti, nemůže každý den stírat podlahu, luxovat a každý víkend mýt okna. Dávno je pryč doba, kdy sobota patřila úklidu, kdy se šůroval celý důma v neděli se mohlo lehce odpočinout. Na domácnost a její úklid máme dnes už opravdu skvělé pomocníky, přípravky na čištění všech povrchů, můžeme si práci usnadnit třeba robotickými vysavači, čističkami vzduchu, v mnoha domácnostech se už nepoužívají ani záclony a závěsy, které držívaly spoustu prachu byly odstraněné už dávno. Na veliký úklid domácnosti se často vyplatí objednat úklidovou službu a svůj čas věnovat jiným aktivitám, třeba chvílím s dětmi, nebo rodinnou exkurzí do ZOO. Čas s rodinou tak letí, děti rychle dospívají a je škoda marnit chvíle věčným šůrováním bytu.