Jak co možná nejlépe ochránit displej mobilního telefonu?

Jen málokdo se může pyšnit tím, že se mu někde v dosahu nepovaluje mobilní telefon. S érou chytrých telefonů jsme se na  jejich používáním stali doslova závislý. Podle jedné studie zkontrolujeme za den displej telefonu v průměru až pětsetkrát, to je alarmující zjištění. Sociální sítě, videa, ale i třeba poslech audioknih…to vše nás nutí náš mobilní telefon opakovaně brát do ruky. Jen si zkuste celý den telefon nepoužívat nebo ho alespoň dát do režimu off-line, v tu chvíli vás samozřejmě ale přestane zajímat. Mnoho lidí se vymlouvá, že ho zkrátka potřebuje k práci a tudíž musí notifikace pravidelně kontrolovat. Jaká je ale pravda?

dívka s telefonem

Většina z nás bez telefonu nedá ani ránu. Většina z nás také vlastní model, který nepatří zrovna k těm nejlevnějším. Ceny lepších telefonů začínají na deseti tisících a to je až příliš vysoká investice, abychom mohli telefon bezmyšlenkovitě hodit do kabelky nebo zastrčit do kapsy společně s klíčemi, mincemi či jinými ostrými předměty. Mnohdy jsme tak roztržití, že však na tuto skutečnost zapomeneme a výsledkem je odřený displej nebo lak na boční straně. Důležité je v tomto ohledu myslet především na prevenci a pořídit si tvrzené sklo nebo alespoň ochrannou fólii, která dokáže displej ochránit.

chytrý telefon

Ochranná fólie je dnes už méně využívaným řešením, které rozhodně neposkytuje plnohodnotnou ochranu displeje, je tomu spíše naopak. Relativně levná, přesto nedostatečná ochrana. Displej ochrání jen před drobnými oděrkami způsobené mechanickým poškozením nebo častým používáním. Rozhodně nedokáže displej plnohodnotně ochránit při pádu. Další možností je tvrzené sklo, která má přeci jenom vyšší odolnost a telefon ochrání nejenom před mechanickým poškozením, ale i menšími pády. Je však zapotřebí myslet i na ochranu zadní strany, kterou spolehlivě poskytne kryt Xiaomi Redmi note 7.

4/5 - (2 votes)