Havárie vody v domácnosti

Prasknutá vodovodní trubka umí spoustu škod, a proto je tu instalatérská pohotovost, aby daný problém našla a vhodným způsobem brzo vyřešila.

Havárie vody v domácnosti

Závažné následky

Mít doma rozvody vody je naprostý základ civilizované bydlení, ovšem pamatujte na to, že tento živel může napáchat velké škody, a proto je zapotřebí mít tuto síť v pořádku. Může se totiž stát, že nám praskne někde potrubí a voda se začne sáknout ze zdi, nebo otevřeme třeba pákovou baterii, u které se vlivem opotřebení poškodí celá kartuš a voda začne stříkat všude možně. V takovém případě je potřeba pohotově reagovat a snažit se co nejvíce zamezit škodám.

instalatérské kleště

Tryskající vodu z baterie je nejlepší pomocí nějakého předmětu navést do umyvadla a utíkat zavřít uzávěr vody, u kterého je potřeba kontrolovat technický stav, aby nás nezradil právě v takovém případě. Důležité je škody nafotit, protože fotografie jsou důležité pro pojišťovnu, když nás třeba vytopí soused. V lepších prospěch třeba právě při vadné baterii v koupelně může vše spravit kýbl s vodou, ovšem v řadě případů jsou podmáčené zdi, zničený nábytek s vybavením a další škody.

Opravu zajistí instalatér

Jakmile uzavřeme přívod vody, abychom zabránili jejímu tryskání všude možně, tak se odstřihneme od přísunu pitné vody, a proto tento problém musíme řešit. Nejlepší je zavolat instalatéři pohotovost, protože zaměstnanci jsou ti stále pro nás, aby k případné poruše mohli co nejdříve přijet. Následně vyhodnotí situaci, zjistí, co a jak a vrhnou se na profesionální opravu.

práce s potrubím

Těch je celá řada, kdy samotný instalatér vyhodnotí, co bude v daném případě nejlepší, aby s oprávněným místem nebyl žádný problém. Pomáhají jim k tomu dobré vybavení a moderní technika. S tou jsou schopní opravdu přesně najít místo, kde voda uniká, aby nemuseli bourat velký otvor a přibližně místo trefovat. Tato společnost je opravdu spolehlivá, přičemž pracují v ní šikovní řemeslníci, což už se dnes jen tak nevidí. I přes dobrou kvalitu má firma férové ceny, a proto se nemusíte obávat nějakých astronomických částek za dané služby.