Co je to streaming

Není pochyb o tom, že dnes si především mladí lidé nachází spoustu zábavy na internetu. A není divu, mohou zde hrát hry, sledovat filmy či seriály, nebo interagovat s ostatními lidmi s podobnými zálibami. Není tedy divu, že je to tak přitahuje.

 

Jednou z nejoblíbenějších webových stránek je potom YouTube. Zde je možné nejen nahrávat videa, ale ostatní lidé je mohou i okomentovat a ohodnotit. A to se mnoha lidem líbí.

 

televize2

 

Mnozí by si však přáli mít možnost se bavit se svými diváky v reálném čase, tedy v dobu, kdy ono video v přímém přenosu vysílají. A i diváci to ocení, neboť mohou rovnou dávat autorovi podněty a komentovat to, co se aktuálně ve videu děje.

 

A zde přichází ke slovu streaming. Jedná se o živě vysílaná videa s možností živého chatu, tedy chatu v reálném čase. Díky tomu mohou nejen komentující reagovat na dění ve videu, ale zároveň může i autor okamžitě reagovat na komentáře sledujících.

 

Samozřejmě ne všechny typy videí se k tomuto účelu hodí. Velmi oblíbená jsou však ta, která je možno částečně plánovat. Příkladem může být sledování filmů či seriálů, nebo hraní her.

 

Tento způsob zábavy je pak oblíben především mezi mladými lidmi, kterým dává možnost projevit se a například sledovat daný film s lidmi, kteří mají stejné zájmy a je tedy pravděpodobné, že je daný film bude bavit. A co si budeme povídat, to v rodině nemusí být vždy pravda.

 

kontakt1

 

Pokud jde o hraní her, pak někteří mohou říct, že je hloupé někoho sledovat, jak hraje hru, místo aby si ji daný člověk zahrál sám. Ovšem zde je třeba poznamenat, že důvodů pro sledování jiných lidí, jak danou hru hrají, může být několik.

 

Například nás může zajímat, jak si poradí s některou těžkou pasáží, nebo prostě jestli ho daná hra bude také bavit. Může se také stát, že si s některou částí nebudeme vědět rady, a tak nás bude zajímat, jak danou část překonat.

 

Není tedy divu, že je to tak oblíbené. Zkuste to, kdo ví, možná to zaujme i vás.

4.5/5 - (2 votes)