Betonový plot předčí všechny ostatní

Každý dům, či zahrada by měla mít svůj vytyčený pozemek, kde končí jeho hranice. Ten se z pravidla vytyčuje plotem a má své opodstatnění. Nejen, že vymezíte hranice svého pozemku, ale také zamezíte jakékoliv vniknutí zloděje, či zvěře. V dnešní době však existuje spousta druhů plotů a je těžké se vyznat v jejich vlastnostech. Na výběr máte plot dřevěný, pletivový, nebo se rovnou můžete rozhodnout pro montáž betonových plotů.

Plot (4)

Plot pletivový je nejrozšířenější plot u nás i v zahraničí a to díky tomu, že je jeho pořizovací cena nízká a instalace je rychlá. Plot nemusíte během let ošetřovat a i tak vydrží dlouhé roky. Jeho další výhodou je, že můžete přidat ostnatý drát proti zlodějům. Pro větší soukromí lze plot opatřit sítěmi, nebo vysázet za plot túje, či jiný zelený porost. Zkrátka jde o zlatou střední cestu, která se vyplatí.

Dřevěný plot se spíše vyskytuje u horských chatek, či chalup. V dnešní době se dřevo využívá spíše jako výplň do betonových plotů, či ke stavbě zástěn. Mezi výhody patří levné pořízení plotu a vcelku rychlá instalace. Ovšem mezi nevýhody patří neustálé ošetřování dřeva, které zabere čas i peníze.

Plot (5)

Plot betonový je bezkonkurenčně nejlepší volbou a to skoro ve všech ohledech, kromě finanční stránky. Ovšem finančně se Vám vyplatí časem, protože tento plot vydrží celý Váš život. Jeho ošetřování je přitom minimální a má jednoduchý servis. Navíc si můžete vybrat z mnoha dekorů a plotových výplní. Navíc nepotřebujte na stavbu žádné stavební povolení a výška plotu může dosahovat až 3 metry výšky. Dále má plot povětrnostní a proti hlukovou bariéru a zajišťuje naprosté soukromí. V zimním období zamezuje také vniknutí zvěře, která by mohla poškodit ovocné stromky.

Pokud tedy přemýšlíte o vhodném plotu, určitě běžte do betonu. Ten Vám vydrží dlouhé roky a to bez jakéhokoliv ošetřování.