Každý ze soukromých podnikatelů vám stoprocentně potvrdí, že se sice podniká s úmyslem vydělávat si tím peníze, ale není to jen výlučně zisková záležitost. Podnikání totiž peníze i potřebuje. Musí se sem investovat, aby to vynášelo, bez toho to prostě nejde. V jednu chvíli se musí platit výdaje, jež s podnikáním souvisejí, aby se následně tyto investice v hojnější míře zase vrátily a přinesly tak kýžený zisk.
Ale co si potom počít, když se sem finanční prostředky sice investují, ale už se nevrátí? Případně co dělat, když je třeba sem nějaké peníze vložit, ovšem není, kde je vzít?
Dalo by se říci, že když peníze nejsou, prostě musí chybět. A když je to zlé, pak se zkrátka musí s podnikáním skončit. Jenže to není zrovna to, co by se dalo považovat za smysluplné. Proč hned házet flintu do žita, když se někdy dočasně nevede právě nejlépe? To by určitě nebylo rozumné.
Jenže aby se daly peníze investovat a aby měli podnikatelé nebo OSVČ z čeho žít, peníze být musí. A když nejsou ty vlastní, může se pro tento účel sehnat i nějaká ta půjčka. Není to sice zrovna to nejlepší řešení, protože vlastní peníze jsou vždycky lepší a výhodnější než ty půjčené, ale někdy to jinak už vážně nejde.
A tak se často bere hypotéka pro podnikatele jakožto výhodná a současně i rychlá a jistá půjčka. Podnikatelé prostě nabídnou nebankovní společnosti nějakou svoji nemovitost jako záruku splácení a než se nadějí, mají za výhodných podmínek tolik potřebné finance k dispozici. A mohou je využít k čemukoliv, co nějak souvisí právě s jejich podnikáním.
Kdo tady dá nemovitost do zástavy, nemusí trnout, zda se dočká vytoužené pomoci. Protože nemovitá záruka je to jediné, co se tu skutečně vyžaduje. A tak tu každý uspěje daleko snáze než v bance, kde by musel prokazovat žádoucí solventnost a mít registry dlužníků bez záznamů.